Kahta Müftülüğünce Sıfır Atık Projesi çerçevesinde, İlçe Müftülüğümüzce İsrafla Mücadeleyi konu alan 2.500 adet 40 Ayet ve Hadis Kartelası dağıtıldı.
Kahta Müftülüğünden İsrafla Mücadele

Kahta İlçe Müftülüğü, değişik vesilelerle toplumu din konusunda bilgilendirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Sıfır Atık Projesi çerçevesinde, İlçe Müftülüğümüzce İsrafla Mücadeleyi konu alan 2.500 adet 40 Ayet ve Hadis Kartelası dağıtıldı.

İlçe Müftülüğü, vatandaşlara  yönelik, dini duyguların yoğun olarak hissedildiği Ramazan ayında dini konuda bilgilendirme yapmak ve bilinç oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.  Esnaflarımızı zekat ve fitre konusunda bilgilendirmek amacıyla 2018 yılı Ramazan ayında Zekat ve Fitre Kitapçığı hediye edildi. Yıl içerisinde de İlçe Müftülüğümüz gençlik koordinatörlüğünün, gençlerle ilgili yaptığı çalışmalar kapsamında Cami ve Genç adlı kitap, tüm çarşı içerisinde bulunan esnafımıza da Dinim İslam adlı kitap hediye edilmişti.

Bu Ramazan ayında da Sıfır atık projesi çerçevesinde, İsraf konusunda bilinç oluşturma ve duyarlılığı arttırmak amacıyla 2.500 adet İsrafla Mücadeleyi konu alan 40 ayet ve hadis kartelası vatandaşlarımıza hediye edildi.

İlçe Müftülüğü, din hizmetlerini vatandaşa sunmak amacıyla değişik zamanlarda bu tür etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edecektir.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-05-22 11:02 tarihinde yayınlandı. 1388 Defa okundu.