Kahta ilçesinde Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ilçe merkezi ve köylerde vatandaşların ihtiyaçlarını anında karşılayarak onları yalnız bırakmıyor.
Kahta Vefa Grubu Yardım Dağıtıyor

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ilçe merkezi ve köylerde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor.

Bakanlık genelgesi ile sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üstü vatandaşlar ile yardıma ve desteğe muhtaç vatandaşların 112,155 ve 156 çağrı merkezlerini arayarak taleplerini bildirmeleri halinde gıda ve ilaç başta olmak üzere bütün ihtiyaçları gideriliyor. Kahta Kaymakamlığı'ndan alınan bilgilere göre şu ana kadar destek grubuna gıda, ilaç, bankadan para çekme gibi toplam 285 talep geldiği ve taleplerin polis, jandarma ve vakıf tarafından oluşturulan ekipler tarafından karşılandığı açıklandı.

Yetkililer ihtiyaçları olup da alacak gücü olmayan ailelere ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından gıda ve ilaç gibi desteklerin verildiğini ifade etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-04-05 00:16 tarihinde yayınlandı. 4128 Defa okundu.