Adıyaman’ın Kahta ilçesinde "Milli Ağaçlandırma Günü" dolayısıyla 100 bin fidan toprakla buluşacak.
Kahta'da binlerce fidan toprakla buluşuyor

Yeni Mahallede yapılan parkta, "Bugün Fidan Yarın Nefes" programı kapsamında fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe katılan Kahta Kaymakamı Selami Korkutata, fidan dikti, öğrencilere de fidan dağıttı.

Gazetecilere açıklama yapan Kaymakam Korkutata, tüm ülkede olduğu gibi Kahta ilçesinde  ağaçlandırma faaliyetlerinin sayısının her geçen gün arttığını ve bu etkinlikte bulunmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Geçen yıl olduğu gibi yine bu sene de canlarımız, nefeslerimiz olan orman alanlarını genişletmek için  tüm kurumlar ile burada buluştuklarını ifade eden Kaymakam Korkutata, "Ülkemizin orman gelişimi çok önemlidir. Orman ile beraber su kaynaklarımızı artırmak için bu gibi faaliyetlerin her zaman olması gerekiyor. Bu bilinci oluşturmamız gerekiyor, çocuklarımıza bu bilinci vermemiz gerekiyor. Bugün bunu hayata geçirmek için çocuklarımız, gençlerimiz ile beraber fidan dikimi yaptık. Dünyaya nefes  olsun diye bugün buradayız.’’

Bu gün 5 bin fidanın toprakla  buluşturduklarını dile getiren Kahta Orman Şefliği Nazife Karakoç, bu yıl içerisinde  yaklaşık 100 bin fidanın toprakla buluşacağın  kaydetti.

Fidan dikimine üniversitedeki 20 arkadaşı ile beraber katıldığını belirten Kahta Gençlik Merkezi genç gönüllü üyesi Ezgi Bulut, yarınlara güzel umutlar, güzel oksijen vermek için  burada olduğunu söyledi.

Türk Kızılay Kahta Şubesi gönüllü üyesi Esra Çetinkaya, kendilerinin daha kuşakların ektikleri ağaçlardan dolayı nefes alıp verdiğini, gelecek nesillerin nefes almaları için bugün fidan dikimine katıldıklarını ifade etti.

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-11-11 14:48 tarihinde yayınlandı. 3102 Defa okundu.