Kahta İyiliğe Çağrı İnsani Yardım Derneği organizesi ve Adıyaman gönüllülerinin destekleriyle Suriye’deki yardıma muhtaç insanlara 4 tır kömür yardımı yapıldı.
Kahta’dan Suriye’ye 4 TIR kömür yardımı

Kahta İyiliğe Çağrı İnsani Yardım Derneği Başkanı Murat Aksakallı, yaptığı açıklamada, ülke genelinde yapılan yardımların yanı sıra sınırlarımız dışındaki yardıma muhtaç insanlara da yardım eli uzattıklarını ifade etti. 

Aksakallı, şu ifadelere yer verdi:

“Dernek olarak her nerede olursa olsun tüm Müslüman kardeşlerimize yardım eli uzatmaktayız. Adıyaman Gönüllülerimizin destekleriyle Suriye’de kış şartlarında yaşam mücadelesi veren kardeşlerimiz için hazırladığımız 4 tır dolusu kömürü Hatay Yayladağ Sınır Kapısı’ndan Kızılay ve AFAD yetkililerine teslim ettik. Adıyaman Gönüllülerinin destekleriyle teslim ettiğimiz yardımlar, Suriye’de görev yapan Kızılay ve AFAD yetkilileri tarafından bölgedeki yardıma muhtaç kardeşlerimize dağıtılmak üzere yola çıktı. Maddi ve manevi katkılarından dolayı dernek olarak tüm Adıyaman Gönüllüleri’ne teşekkür ediyorum. Allah hayırlarından dolayı kendilerinden razı olsun.”

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-02-09 12:05 tarihinde yayınlandı. 3879 Defa okundu.