Kızılay Kahta ilçe binasının açılışı AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın2ın katılımıyla yapıldı.
Kızılay  Kahta şubesi açılışı yapıldı

Açılış ve selamlama konuşması yapan Kahta Kızılay Şube Başkanı Tevfik Sivil “KIZILAY 1868 yılından beri necip milletimizin teveccühleri ile tüm dünyada ırk, dil ve din ayrımı yapmaksızın yardıma koşmaktadır. Kızılay aynı şevk ve aşk ile hem ülkemizde hem de dünyanın her yerinde yardımlarını- desteklerini sürdürmektedir.

Yardım organizasyonu birlik ve gönüllülük işidir. Bizlerde bu birlik içerisindeki görevimizi gönüllü olarak yerine getirmek için mayıs ayı itibariyle Kızılay Kahta şubesini tüm Kahta halkı adına kurduk. Kuruluşumuzdaki asıl gaye, hiç kimseyi ayırt etmeden yardıma muhtaçlara yardım etmek ve bir daha yardıma muhtaç olmaması için rehberlik etmektir. Bunun yanında mazlumlara yardım eli uzatmak isteyen tüm bağışçılarımız ile yardıma muhtaçlar arasında köprü vazifesi görmek bir diğer gayemizdir.” dedi.

Sivil, konuşmasının devamında; “Kızılay sadece kan bağışının yanında ülkemizde ve dünyada gerçekleşen her türlü afette gıda, giyecek ve barınma yardımında bulunmakta, dünyada içme suyu sıkıntısı yaşayan bölgelerde temiz su kuyusu açmakta, siyasi krizlerde zorunlu göçe maruz kalmış vatandaşlara her türlü yardım imkanı sağlamaktadır.  Kızılay aynı zamanda afet eğitimi, ilk yardım eğitimi ve gönüllülük faaliyetleri ile de bir hayat okulu görevini ifa etmektedir.” dedi.

Başkan Sivil; “Şubemizin eski başkanlarından Osman Bozkurt’a, Kemal Kutlu’ya, bizden hiçbir yardımı esirgemeyen il başkanı Murat Bulut’a ve   kuruluşunda büyük emeği olan değerli milletvekili sayın Ahmet Aydın’a, teşekkürlerimi sunuyorum”

24. dönem Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner; “Kahta’mızda böyle güzel bir kurumun açılışı beni mutlu ediyor. Kahta halkımıza çok güzel hayırlı  hizmetler sunacağına inanıyorum.” dedi.

İlçe kaymakamı Selami Korkuta yaptığı konuşmada, ‘’Devletimizin bütün kurumları ile halkımıza hizmet için seferber halindeyiz. Kızılay şubesinin açılması bizleri mutlu ediyor. Kahta halkına hayırlı olmasını diliyorum.’’

Açılış programına katılan Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın yaptığı konuşmada; “Kızılay’ın büyük bir kuruluş olduğunu, birçok alanda Kahta Halkına hizmet sunacağına inandığını ifade ederek Halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

Program dua edildikten sonra kurdele kesimi ile sona erdi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-09-23 10:59 tarihinde yayınlandı. 2597 Defa okundu.