Depremde 27 akrabası ile birlikte hayatını kaybeden AK Partili Yakup Taş, yeğeninin nişanı için Adıyaman'a gitmiş
Milletvekili Yakup Taş Neden Adyaman'da idi

Adıyaman'da yaşanan depremde 27 akrabası ile birlikte hayatını kaybeden AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş'la ilgili acı gerçek ortaya çıktı. Taş'ın da aralarında bulunduğu 28 kişi Börgenek Köyü'ndeki aile mezarlığına defnedilirken, AK Partili vekilin aynı zamanda yeğeni olan danışmanının nişanı için Adıyaman'a geldiği öğrenildi.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde büyük hasar gören ve binlerce insanın öldüğü Adıyaman'da AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş da 27 akrabası ile birlikte hayatını kaybetti. Adıyaman'da depreme yaşadığı 8 katlı Aydın Apartmanı'nda yakalanan Yakup Taş'ın cenazesine 44 saat sonra ulaşılabildi. Binada hayatını kaybeden ve üç dört gün içinde çıkartılan cenazeler Börgenek köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi.

YEĞENİNİN NİŞANI İÇİN ADIYAMAN'A GELMİŞ

Taş'ın ölümünün ardından kahreden bir detaya ulaşıldı. AK Parti Milletvekili Yakup Taş'ın aynı zamanda yeğeni olan danışmanı Ahmet Dede Demir'in nişan töreni için Adıyaman'a geldiği öğrenildi.

"28 KİŞİNİN CENAZELERİNİ APARTMANDAN ALIP DEFNETTİK"

Börgenek köyünde kurulan taziye çadırı ise halen açık. Taziye için gelen misafirler Yakup Taş'ın akrabaları tarafından karşılanıyor. Yakup Taş'ın kardeşi Ahmet Taş, ölen akrabalarının aile apartmanında depreme yakalandıklarını belirterek, "Ağabeyim, yeğenlerim, kardeşlerim, 24 kişi, 4 kişi de teyze çocukları, danışmanı, annesi, iki kardeşi toplam 28 kişinin cenazelerini apartmandan alıp defnettik. Sağ olsun Türkiye kilitlendi. Devletimiz de vatandaşımız da Adıyaman'a el birliğiyle destek oldular. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin." dedi.

"CUMARTESİ NİŞANLANDI, PAZAR ÖLDÜ"

Taş, "Danışmanı ve aynı zamanda yeğeni olan Ahmet Dede Demir'in nişanı için Adıyaman'a gelmişlerdi. O bahane oldu, hepsi bir araya toplandı. Danışmanı da vefat etti. Cumartesi gecesi nişanlandı, pazar gecesi öldü." ifadelerini kullandı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2023-02-26 23:39 tarihinde yayınlandı. 1246 Defa okundu.