Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Mülk köyünde zehirlenme şüphesiyle 3 kişi hastaneye kaldırıldı.
Mülk Köyünde  Zehirlenme

ADIYAMAN (AA) - İSMAİL KAYA- Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Mülk köyünde metan gazı sızıntısı iddiasıyla onlarca kişi etkilenirken 3 kişi zehirlenme şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre iddiaya göre Mülk köyünde henüz sebebi belirlenemeyen bir noktadan sızan metan gazı köyde etkili oldu.

Köyde giriş ve çıkışların yasaklandığı belirtilirken, gazdan etkilenen 3 kişi köylüler tarafından köyün girişinde hazır bekleyen 112 Acil Servis Ekiplerine ulaştırdı.

Olay yerine çok sayıda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ile 112 Acil Servis Ekipleri yönlendirildi.

Konu ile AA muhabirine açıklamalarda bulunan Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan, "Mülk köyünde yaşayan vatandaşlarımızın zehirlenme belirtileri gösteren olduğuna ilişkin kaymakamlığımız ihbar gelmiştir. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve il sağlık müdürlüğü ekiplerimiz derhal olay yerine nakledilmiş ve gerekli ölçümler herhangi bir zehirlenme olması ihtimalini doğuracak bir ihtimalin olup olmadığını tespit çalışmaları başlamıştır. bu kapsamda 3 vatandaşımız zehirlenme şüphesiyle beraber Kahta Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. herhangi bir hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. herhangi bir gaz zehirlenmesini doğrulayacak elimize gelmiş bir bilgi yoktur. Ancak ekiplerimiz çalışmalarını sürdürmektedirler." şeklinde konuştu. 

112 Acil Servis Ekiplerince Kahta Devlet Hastanesine kaldırılan 3 kişinin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. 

Öte yandan köyde, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-10-07 16:13 tarihinde yayınlandı. 2619 Defa okundu.