18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında etkinlikleri kapsamında Kahta Vali Özbilgin İlkokulu’nda program düzenlendi.
Öğrenciler Çanakkale ruhunu yaşadı

Düzenlenen programın sonunda tüm öğrenci ve öğretmenlere üzüm hoşafı ikram edildi. Çanakkale’de düşmanı  yurdumuzdan püskürtmek , vatanına sahip çıkmak için çarpışan ; tüm yokluklara rağmen  bir varoluş mücadelesi  veren, üzüm hoşafı ve arpa ekmeğiyle karnını doyuran kahraman askerlerimizi ve Çanakkale ruhunu daha iyi anlayabilmek için okulda düzenlenen programın sonunda üzüm hoşafı ikram edildi.  

Okul müdürü Nazif Erkut  ‘’ Tarihimizin altın sayfalarında yer alan, en büyük zaferlerden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 107.yıldönümü nedeniyle hazırlamış olduğumuz  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri  Anma  Günü kapsamında Çanakkale ruhunu öğrencilerimize aşılatmak için yokluklar içinde destansı bir mücadele ortaya koyan kahraman askerlerimizin savaş öğünlerinden olan üzüm hoşafını öğrencilerimize ikram etmek istedik. Şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yad ediyoruz.’’ dedi. Öğrencilere bu ruhun yansıdığı gözlerinden  ve öğrencilerin bu etkinlikten memnuniyetlerini dile getirdikleri ifadelerden anlaşıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-03-18 14:31 tarihinde yayınlandı. 1222 Defa okundu.