Kahta’ya bağlı Tuğlu Köyünde yaşayan Serhat Yıldırım isimli vatandaş içme sularının sağlıksız olduğunu iddiasında bulundu.
Sağlıksız  su içiyoruz

Kahta’ya bağlı Tuğlu Köyünde  yaşayan Serhat Yıldırım isimli vatandaş  içme sularının sağlıksız  olduğunu  iddiasında bulundu.

Yıldırım, Tuğlu ve  çevredeki yaklaşık 30 köyün içme suyunun barajdan çekilerek  arıtılmadan halka  verildiğini,  bu  sağlıksız  su ile  her gün onlarca  çocuğun  hastalandığını  iddia  ederek  şunları  söyledi.

‘’Oluklu köyü  içme suyu üzerinde  27 köy mevcut. Barajdan alınan   su  depoya  çekilerek  arıtılmadan  akar vaziyette  köylere  veriliyor.  Binlerce  kişi  sağlıksız  ve hijyen olmayan  suyu içmeye  mecbur  bırakılmış durumda.  Vatandaşa  bu suyu  içirmek  ne kadar  hizmet anlayışına sığıyor  onu merak ediyoruz. İçme  suyu konusunda  yetkililerin bir an önce çözüm bulmalarını  istiyoruz.  Eğer  bu suyun temiz  olduğunu  iddia eden varsa Göçeri Devlet  Hastanesine giderek  her gün kaç  çocuğun içtikleri  sudan  dolayı  rahatsızlandığını ve tedavi altına alındığını  kayıtlardan öğrenebilir. Umuyoruz  yetkililer  bu sesimizi  duymazlıktan gelmez.’’

Haber Merkezi

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-07-29 11:16 tarihinde yayınlandı. 6911 Defa okundu.