Kahta Belediyesi toplu taşıma araçları salgın ve bulaşıcı hastalıkları önlemek için şehir içi taşıma yapan araçlarda düzenli olarak dezenfekte ediyor.
Toplu Taşıma Araçları Dezenfekte Ediliyor

Kahta Belediyesinde şehir içi toplu taşımada hizmet veren minibüsler, rutin olarak antibakteriyel temizlikten geçiriliyor.  Son dönemlerde artan enfeksiyonel hastalıklara karşı önlemlerini arttıran Kahta Belediyesi, şehir içi minibüslerde rutin olarak gerçekleştirdiği antibakteriyel temizlik çalışmalarını sıklaştırdı.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı yaptığı açıklamada; son dönemlerde artan bulaşıcı hastalıkları önleyebilmek için enfeksiyonel rahatsızlıklara karşı belediye minibüslerinde gerçekleştirilen antibakteriyel dezenfekte işlemlerinin rutin olarak devam ettiğini dile getirerek,amacımız toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların hijyenik bir şekilde yolculuk etmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Hijyen temizliği esnasında kesinlikle kimyasal çözücüler kullanılmadığını da sözlerini ekleyen Başkan Turanlı, “Yapılan temizlik işlemi biyolojik temizlik olup yüzeyler probiyotik malzeme ile temizlenmektedir. İnsan sağlığına hiç bir zararı olmayan bu biyolojik temizlik ile yüzeyde oluşabilecek bakterilerin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini minimuma indirmeyi hedefliyoruz. Minibüslerimizde bu hijyen temizliği düzenli olarak yapılmaya devam edecektir.”dedi

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-03-06 17:00 tarihinde yayınlandı. 2936 Defa okundu.