Van’ın Tuşba ilçesinde ikamet eden Evleri yıkık dökük olan DERİN ailesine Vanlı amca destek vererek evin çatısını yaptırdı.
Vanlı Amca Gönülleri Isıttı

Sosyal medyada VANLI AMCA adı altında toplanan iyilik teşkilatına gönüllü destek veren Kahtalı bir kardeşimizin de Manen desteklediği VANLI AMCAN ,

Van’ın Tuşba ilçesinde ikamet eden Evleri yıkık dökük olan DERİN ailesine Vanlı amca destek vererek evin çatısını yaptırdı.

Gönüller’e taht kurmuş kim olduğu bilinmeyen Vanlı Amca bir yuvayı daha ısıttı.

Vanlı Amcan daha  önce Kahta İlçesinde  yürüme engelli olan bir  kız çocuğuna  akülü tekerlekli sandalye hediye ederek  yoksul  ailenin kızlarının yüzlerini güldürmüştü. 

Vanlı Amcan Kimdir?

Her şey bir çocuğa aldığı tatlı ile başladı…

Sırtındaki torbasında hayır, hasanet, merhamet, sevgi, aşk ve insanlık taşıyan bir Vanlı Amcan var, şu dünyada…

Vanlı Amcan, çok değil yaklaşık 19 ay önce bismillah deyip hayır yolculuğuna çıktı. Van merkezde dolaşırken, ağlayan bir çocuğa annesinin para olmadığı için tatlı alamadığını gördü. Bir tatlı alıp çocuğun yanına gitti ve onu sevdi. Çocuk ona, “Amca sen kimsin” dedi. O da, “Ben Vanlı Amcan’ım senin” dedi. İşte o gün, o çocuğun gözyaşları hatırına Vanlı Amcan adında twitter hesabı açıp Allah rızası için hayır işlerine başladı.

Önce Van sahip çıktı

Yer yetim, garip guraba ve fakir fukaraya yardım etmeye başlayan Vanlı Amcan’a önce Van sahip çıktı. Başta Van Valisi Murat Zorluoğlu olmak üzere, meslek ve sivil toplum kuruluşları başkanları, işadamları ve hayırseverler adeta seferber oldu. 

Devlet millet desteği aldı

Çaresizlere umut olan Vanlı Amcan, devlet ve millet desteğiyle, hayır işlerini yürütmeye devam etti. 

Sonra Türkiye sahip çıktı

Vanlı Amcan ve dostlarının adı kısa sürede Türkiye’ye yayıldı. Ünlü sanatçılardan Haluk Levent, Yıldız Tilbe ve Nihat Doğan, Gazeteci İlhami Işık ve Çağla Şikel, işadamları Murat Sancaktar, Çağrı Silahtaroğlu, TÜSİAD eski başkanı Ümit Boyner ve daha birçok ünlü Vanlı Amcan’ı yalnız bırakmadı. 

Avrupa ve Amerika’dan bile destek geldi

Vanlı Amcan’ın paylaşımlarına onu yurtdışında takip edenler de destek verdi. Öyle ki Almanya başta olmak çeşitli Avrupa ülkeleri ile Amerika’dan da destek geldi.

Vanlı Amcan neler yaptı?

Bugüne kadar 11.420 aileye gıda yardımında bulundu. 11.342 yetim ve öksüz çocuk giydirdi. Yetim ve öksüzlere 9 ev yaptırdı. 16 evin çatısını onardı. 113 engelliye tekerlekli sandalye ve akülü araç dağıttı. Vanlı Amca Hayır Çarşısı’nı açtı. 643 öğrenciye kırtasiye hediye etti. Sağlık tedavisi için büyükşehirlere gitmekte zorlanan 106 vatandaşın uçak biletini kestirdi. Takipçileri yüzlerce aileye nakit para yardımında bulundu. 26 çocuğa bisiklet dağıttı. 6 vatandaşa protez bacak hediye etti. 62 aileye odun ve kömür yardımında bulundu. 8 ailenin elektrik faturasının ödenmesine vesile oldu. 600 çocuğa yemek, sinema ve lunapark gibi etkinlikler düzenledi. Bütün bunları dostları ve takipçileri sayesinde yaptı. Allah Vanlı Amcan ve dostlarından razı olsun…

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-11-13 10:34 tarihinde yayınlandı. 1895 Defa okundu.