Bir Baba 15-20 dakikada Çocugunu öyle bir zehirledi ki. Yalan söylemeyi öğretti, başkasının hakkını çalmayı öğretti. Bunu Kahramanlık yapıyor edasıyla yaptı.
Cahit Çelebi

Cahit Çelebi

cahitcelebi@kahtahaber.com


Bugün rutin kontrollerim için hastaneye gittim. Tabi önceki akşam randevu aldım.
Sabah 9.00 Poliklinikte olacak şekilde evden çıktım. Polikliniğe vardığımda 2-3 dakika kalmıştı randevu saatine. Banka oturacakken Doktorun bir hastayla konuştuğunu gördüm, servise çıkacağını hastaların onu beklediğini söyledi ve gitti. O sırada Sekreter hasta yakınıyla konuşuyordu. Yanına gittim randevu saatimi hatırlattım, Doktorun ne zaman geleceğini sordum. İsmimi sordu " Neredesin kardeşim, seni anons ettim , yoktun" diye fırça atmaya başladı. O anda saat tam 09:00' du. Randevu saatimin 9.00 olduğunu söyledim saate baktı, haklı olduğumu görünce, diğer hastaya dönüp " 15 dakikaya Doktor gelecek" Beni işaret ederek " önce bu beyefendiyi alacağım sonra sizi " dedi koltuğuna geçip oturdu.
Doktor gelecek ilk sırada ben sonra Şapkalı şalvarlı vatandaş ve kızı muayene olacaktı. Gittim bankta oturdum. O sırada Şapkalı Dayının telefonu çaldı. Telefonu açtı Kahta'da olmadığını Adıyaman'da olduğunu söyledi telefonu kapattı. Kızına dönüp hafif gülümsedi.
10-15 dakika sonra Doktor geldi, Kızını hemen içeri itti resmen, arada Sekretere Adıyaman'a gideceklerini zamanlarının olmadığını falan söyledi. O sırada kızı zaten doktora derdini anlatıyordu. Ben sadece izledim...
Bir Baba 15-20 dakikada Çocuğunu öyle bir zehirledi ki. Yalan söylemeyi öğretti, başkasının hakkını çalmayı öğretti. Bunu Kahramanlık yapıyor edasıyla yaptı. Belki köyüne döndüğünde nasıl sırayı kaptığını anlatacak arkadaşlarına. Gencecik Kızını zehirlediğini bilmeden.
Düşündüm bu Çocuk benim öğrencim olsa ben ona nasıl doğruluğu dürüstlüğü öğreteceğim. Nasıl hak yememeyi öğreteceğim. Ya da çocuk kopya çektiğinde suçun ne kadarı kendinin.
"Çocukları terbiye etmeye çalışmayın, kendinizi terbiye edin. Çocuk size bakacaktır"

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir? Bu yazı 1 ay önce yayınlandı. 3396 Defa okundu.