Değişiyor her şey, sesler insanlar kokular görüntüler davranışlar ve hisler. Değişmeyen tek şey değişimdir diyor filozof değişime önderlik edercesine.
Helen Yetiş

Helen Yetiş

helenyetis@kahtahaber.com


Anlayışla karşılamak lazım aslında zira değişmeyen her şey özelliğini kaybeder. Değişim gençleşmektir aslında. İnsan yaş aldıkça gençleşir zannımca. Değişim içinde oldukça tazelenir.

Eskiyen tek şey değişime meydan okuyanlardır. İnsanların görünüşleri gibi davranışları da değişir zira her gün yeni bir düşünceyle uyanır ve her düşünce davranışlarına ufak çizgiler çizer.

Değişimin gençleştirdiğinden ve tazelediğinden bahsettik fakat bazen tazelenen bir öncekinden iyi olmayabilir. İnsan irade sahibidir hangi yoldan geçeceğine karar verir seçtiği yolda üzerine bulaşan çamurun sorumluluğu ve hesabı ancak ona aittir.

O yoldan çiçekte toplayabilir çamurda. İrade ancak onundur Değişiminin ve seçimlerinin sonucuna katlanmalıdır Sorumluluk aldıkça olgunlaşır ve olgunlaştıkça değişime açık olur.

Değişim onu rahatsız etmez aksine durgunluktan korkar.

Değişimden korkmadan fakat özünü kaybetmeden ilerlerse muhakkak ki kazanan yalnızca o olacaktır,

Zamanın zalim olduğundan daha önce bahsetmiştim

Zalim zamana gücü yeten tek kişi zamanın değiştirmesinden korkmayan her daim akıntıya kürek çekmektense bazen akintıyla beraber yol alan kişidir.

O kişi kazanan ve kazandığinin farkında olan kişidir

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir? Bu yazı 1 ay önce yayınlandı. 1174 Defa okundu.