Adıyaman yine kısa bir süre önce bir bakanı ağırladı. Tüm bakanlar gibi gelen bakanda çok mutlu şekilde huzur kenti olan Adıyaman'dan mutlu şekilde ayrıldı.
İsmail Kaya

İsmail Kaya

ismail.kaya@kahtahaber.com


Adıyaman bu aralar  65 yaş  günü  kutladı.   Bir  asırlık  zaman dilimine   doğru  yaşlı  adımlar  ile  yürümeye  devam ediyor. Kimisi için huzur  kenti, kimisi  için ırgat kenti. Bir  çok ile  göre  büyüme  çağına  bir  türlü giremeyen  Adıyaman  hemen yaşlılık  devresine   geçti.  

Koca 65 yılı geride  bıraktı.  

Geçen günlerde   yine   bir  bakan geldi  Adıyaman'a.  Her  zaman ki  gibi  beş  Milletvekil, Vali, tüm ilçe  kaymakamları, belediye   başkanları,  il ilçe  başkanları, gençlik, kadın bilmem  hangi Stk temsilcisi  ve  yüzlerce  resim karesine   girmek için  birbirlerini  ezen  selfie  meraklıları.

Her  zaman ki gibi  Bakanımızı  hava alanında çiçekler  ile  karşıladık. Sonra  uzun  bir  kuyruk  oluşturduk.  Çoğumuzun  aklından  geçen  şey aynı idi. Bakan  ile  bir  selfie  çekmek  veya  onunla  aynı karede  olmak. Ondan sonrası  yine aynı  hemen sosyal paylaşım  sitelerindeki hesabımızdan  paylaşarak  kendimizi de     o  özel gördüğü  sınıfa  koymak. 

Ajans  fotoğraflarını  inledim,  paylaşılan  fotoğrafları  hepsinde  bir  mücadele  vardı.  Bakan ile  selfie  mücadelesi. 

Kimse  işsizlik demedi,  kimse  proje  sunmadı, kimse  kentin gelişmesi  için  bakanı  soru  yağmuruna tutmadı,  kimse  şu sorunumuz  var  bu eksiğimiz  var demedi.

Herkes  sahte  gülücük ile  selfie  çekme  yarışına girdi.

Ve  inanın  o yarışta   birinci  olduk.

Bakanın   geldiği  gün binlerce selfie  fotoğrafı  paylaşıldı.

Egolar  tatmin edildi.

Gelecek  bakan için şimdiden  yerini  almaya  kapma  düşüncesine  girdi.

Biz  bu düşünce  ile  daha  çok bakanı  davul zurna  ile karşılar, çiğköfte  ile  gözüne  girmeye  çalışır ve selfie  kendimizi  tatmin ederiz.

O bakan biz  bakılan oluruz..

Sorunlar  dağ gibi  olur,   bir  adım ilerleme  olmaz  ve  elit  kesime  göre  huzur  halka  göre  ırgat  kenti  olan  Adıyaman  hep yerinde  sayıklar.

Bunun  vebali  hepimizin boynuna. 

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir? Bu yazı 5 ay önce yayınlandı. 3965 Defa okundu.