Özgecan  olayını  hepiniz  bilirsiniz.
İsmail Kaya

İsmail Kaya

ismail.kaya@kahtahaber.com

 Özgecan  olayını  hepiniz  bilirsiniz. Masum bir  genç kızın cinsel  saldırı sonrası  yaşanan acı ölümü hepimizin zihninde yer  almaya devam etmektedir.
Acı  hala  ilk  gün gibi  taze  ve tarih sayfalarına utanç bir  olay olarak  yazıldı  ve bu şekilde  anımsanmaya  ve bazen  acı dahi olsa  gündeme    gelmeye devam ediyor.
Olayın yaşanmasından  sonra Türkiye  genelinde  yapılan protesto, eylem ve kınamalar  halk tabanından da  rağbet gördü ve katil veya  katiller  lanetlendi  Özgecan  rahmetle anıldı  hep.
Katiller  kısa  süre  sonra  yakalandı, cezaevine götürüldü  ve adalete  teslim edildi. Mahkeme katillere  ağırlaştırılmış müebbet  cazasını verdi. Yani  yaşadıkları sürece hapiste  kalacak  ve hiç bir  şekilde  aftan yararlanmayacak..
Tüm bunlar  yavaş yavaş gündemden  düşmeye  başlamışken, ülkede  yaşanan adeta  iç savaş  gündeminin yerine Özgecan'ın katilinin cezaevinde  bir mahkum tarafından  silahla  öldürüldüğü  gündeme  bomba gibi  düştü. 
Evet  müebbet  hapis  cezası  alan 26 yaşında  ki  Ahmet Suphi  Altındöken vurulmuş  ve öldürülmüştü.
Silahın nasıl  içeriye sokulduğu, kimlerin plan yaptığı  nasıl vurulduğu  gibi  sorular  sorulmadan gündem  ceset üzerine yoğunlaştı.
Katil  nereye  gömülecek?
Ailesi  korktuğu için cesedi sahiplenmedi,  köy  ve mahalle sakinleri  ceset  gelmeyecek dedikten sonra  herkes  ayaklandı.
Ceset  bu topraklara  gömülmeyecek  denildi.
Yaklaşık  10 günden  beri  cesedin morglarda  bekletildiği  haberleri  sürekli  gelmeye başladı. Hatta bazıları  katilin mezarı diye  bir  mezarı kazıdılar  ve mezarın boş olduğunu  öğrenince rahatlamışlar.
Bravo  valla ..
Ne  zaman'dan beri millet  bu kadar  namus  bekçisi  olmuş,  ne zamandan beri  halk  cesetlerden bile  hesap  soruyor. Ne  zamandan beri  ırz  düşmanları  lanetlenip mezarsız  bırakılıyor.
Bence herkes  çok  abarttı.
Evet  Özgecan masum bir  genç kız  idi  vahşice katl edildi.
Hak edilen  ceza verildi ve hapishanede    öldürüldü.
Buraya  kadar  tamam..
Ama  yeter  artık  cansız  bedenlerden intikam  almaya  çalışmayın. Bunun izahı hiç bir  inanç ve dinde  yoktur. 
Hergün ülkemizde  onlarca  genç fidan  toprağa  düşerken bu  cesedin gündeminizden düşürün artık. 
Ne  olursa  olsun cansız  bedenler  günahsızdır.
 


Bu Yazıya Tepkiniz Nedir? Bu yazı 2 yıl önce yayınlandı. 2907 Defa okundu.