Adıyaman Valiliği bir kaç gün önce resmi bir toplantı yaparak bu yıl düzenlenecek Uluslararası Nemrut Festivaline hazırlık çalışmalarının başladığını duyurdu.
İsmail Kaya

İsmail Kaya

ismail.kaya@kahtahaber.com


Uzun yıllardan  beri  bir türlü  gerçek anlamda düzenlenemeyen  Uluslararası Nemrut Festivali hazırlıkları için Adıyaman Valiliği  ve Adıyaman Belediyesi  bir  çalışma  başlatmış.

Temmuz veya Eylül ayında yapılması düşünülen Festivalle ilgili yol haritasını belirlemek amacıyla Vali Aykut Pekmez Başkanlığında Hilton Otelde düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Vali Yardımcısı Bedir Deveci, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, OSB Başkanı Abdulkadir Çelenk, Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, Adıyaman'daki otel sahipleri, turizm sektörü temsilcileri, Tur Operatörleri ile Seyahat Acentelerinin yetkilileri katılmış.

Adıyaman gözüyle  baktığında her şey normal görünüyor. Lakin real  bir bakışla  sorguladığında vahim durum  ortaya  çıkıyor. Nemrut festivali  için gerçek söz  sahibi  olanlar  nerede? Bu toplantıya  Seyehat acentaları dahi  davet edilirken  Kahta  bunun neresinde?

Nemrut  Kahta  sınırlarında, eğer  bir  söz  sahibi  varsa  o da Kahta'dır. Neden mi  hadi bunu  somutlaştıralım.

-Nemrut Nerede?

Kahta'da

- Cendere Nerede?

Kahta'da

- Arsemia Nerede?

Kahta'da

-Eski Kahta Kalesi  Nerede?

Kahta'da

- Karakuş Nerede?

Kahta'da

Şeytan Köprüsü  Nerede?

Kahta'da

Peki  Kahta  bu toplantının ve düzenlenecek olan festivalin neresinde?

Hiç bir  yerinde  değil.

Burada   bir  yanlış var  beyler.  O toplantıda  ilk önce Kahta  Kaymakamı olmalı idi, Belediye  Başkanı, AK Parti İlçe Başkanı ve  diğer  parti  temsilcileri, Kahta'da  bu güne  kadar  buna emek vermiş  STK ' lar  olmalı idi.

Neden  yok bunların hepsi..?

Damat bizim, gelin bizim, mekan  bizim fakat  çalıp  oynayanlar  başkası  olmamalı.

Eğer  Adıyaman   biz  sizden ayrı bunu  yaparız  diyorsa  programın adını  Perre  yapsın,  perre  mezar   mağaralarında   ayinler  yaparak  festivalini  kutlasın.

Biz  yine  yıllarca yaptığımız  gibi  hiç bir  ödeneğimiz  çıkmasa  dahi  Kahtalı Mıçe'mizi  alarak  güneşin en güzel doğup  battığı  Nemrut zirvesinde  hem  yasaklanan   tütünü  anmak hemde  tüm Dünyaya  barış ve kardeşlik  mesajları vermek  için Nemrut zirvesinde  bize  özgü  dilimizle  ''Le le sakine neden  gittin tütüne''   parçamızı  çalarak  halayımızı  çekeriz. 

Tercih  onların..

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir? Bu yazı 3 yıl önce yayınlandı. 45417 Defa okundu.