Kahta İlçesinde  Peygamber  Sevdalıları  tarafından  organize  edilen Kutlu Doğum programı  etkinliğinde  üzerinde  fotoğraflar bulunan  bardakları satan kişi  polisin dikkatini çekti.
İsmail Kaya

İsmail Kaya

ismail.kaya@kahtahaber.com

 Kahta İlçesinde  Peygamber  Sevdalıları  tarafından  organize  edilen Kutlu Doğum programı  etkinliğinde  üzerinde  fotoğraflar bulunan  bardakları satan kişi  polisin dikkatini çekti. Polis  yanına  yaklaştı  kimlik sordu  daha sonra   cep telefonu ile  fotoğrafını çekti  ve  birilerine iletti.
Kısa  süreli  ayaküstü  sorgudan  sonra sanirim  fotoğrafın iletildiği  kişi  veya  yetkili merci söz  konusu  şahsın yakalanması gerektiğini  bildiren  mesaj  gelmiş olmalı ki  etkinlikte  bardak satan  kişi  sivil polisler  tarafından  gözaltına  alındı.
Oradaki platfor  üyeleri  tarafından  engellenmeye çalışıldıysada bardak  satışı yapan kişi gözaltına  alındı. Etkinlik  sorumluları   gözaltına  alınan  şahsın akibetini  sormak için ilçe emniyet müdürlüğüne  gitti. Hatta   olaya  AK Partili  bir  milletvekili dahi  müdahil oldu  fakat  söz  konusu  şahıs serbest  bırakılmadı. 
Tabi ki  bu arada  çok sayıda açıklama yapılarak kınandı. Hatta  çok sayıda platform  üyesi  bunun bir  tezgah olduğunu  arkasında paralel  yapı olduğunu  iddia  ettiler.
Bir  gecesini  nezarette geçiren  şahıs diğer  gün  mahkemeye sevk edildi suç unsuru  bardaklarla birlikte. Savcılık tarafından  ifadesi  alınan  ve  işlemleri  yapılan şahıs  serbest   bırakıldı.
Şimdi  sorgulamak  lazim  neden  bardak  satan  kişi  gözaltına  alındı?
Gözaltına  alınma sebebi  bardağın üzerinde  bulunan  fotoğraflar  mı?
Yoksa  şahsın etkinlikte  herhangi  bir  olay yapacağı şüphesi  mi vardı?
Eğer  bunların hiç biri  yoksa  neden  bir  gece   boyunca  nezarette  tutuldu. Bunun  acıkça  sorgulanması  ve  bunlara  cevap verilmesi  lazım.
Biz  basın mensupları olarak bu gibi  olaylara  sessiz  kalmayacağımızı   buradan  belirtmek  istiyoruz. Umuyoruz   bir  daha bu gibi  özel ve hassasiyet derecesi yüksek etkinliklerde  keyfi uygulamalar  yapılmaz.
Bir  başka  konuya  değinmeden  bitirmek  objektif  bakış  olmayacağından  dolayı platform  üyeleri ve gözaltına  alınan  sonra serbest   bırakılan şahsın  bu olayın paralel  yapı  ile  bağlantılı oduğu iddiası.
Bu  iddia  da en az  o şahsın sebepsiz  yere gözaltına  alınması  veya  daha çok önem arz etmektedir. Emniyet  içinde  paralel  yapının olduğu, paralel  yapı taraftarlarının kumpası tarafından gözaltına  alındığı iddiası  es  geçilecek bir  iddia  değildir.
Bence   polis  söz  konusu  şahsın  neden  gözaltına  alındığını  açıklamalı ve bir  daha  bu gibi  olayların yaşanmayacağını  taahüt  ederek  toplumu  bir  daha bu gibi  olaylarla germeyeceğini  beyan etmeldir.
Ve  paralel  yapı  kumpası olduğunu iddia  edenlerde  iddialarını  ıspatlamak  zorundadır. Çamur at izi  kalsın söyelmleri  hiç kimseye  yakışmaz  hele hele  müslümana  hiç yakışmaz. Şimdi  bu söylemler  üzerine  tüm camia  zan altında  bırakıldı.
Bunun için atmadan adımımızı  iyi  düşünmeliyiz, suçsuz  bir  insanı sebepsiz  yere  gözaltına almamalı ve alındığında çok zaman kaybetmeden  özgür  bırakılmalı.
Ve  iddialarda bulunnalar  eğer  sağlam bir dayanağınız ve deliliniz  yoksa  ağızdan söz  çıkmadan iyi  düşünmeliyiz. Müslüman elinden ve  dilinden emin olunan kişilerdir. Haksız  yere  iftira ve ithamın doğru olmadığı  net olarak  bilinmeli  ona göre  hareket edilmelidir.


Bu Yazıya Tepkiniz Nedir? Bu yazı 2 yıl önce yayınlandı. 2839 Defa okundu.