Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak düzenlemiş  olduğu basın toplantının sonunda partisinden istifa  etme seçeneğini  değerlendirdiklerini  söyledi.
İsmail Kaya

İsmail Kaya

ismail.kaya@kahtahaber.com

 Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak düzenlemiş  olduğu basın toplantının sonunda partisinden istifa  etme seçeneğini  değerlendirdiklerini  söyledi.
Bu  konuyu ele almadan önce geçmişe  gidelim. Toprak’ın Has  Parti ve daha önceki  siyasi geçmişini, yerel  seçimlerden önce Numan Kurtulmuş ile  birlikte  yürümek için AK Parti  saflarına katılma  sürecini iyi  düşünmek lazım.
Başkan Toprak, yerel seçimler  öncesinde  AK Parti’ye  başvurduğunda  bende  orada  idim. Başvuru  dilekçesini  sunarken yasadığı endişeleri  bugün gibi  hatırlıyorum. Tabiri  caiz ise  misafir  konumunda  idi.
AK Parti  Kahta  Belediye  Başkanlığı adaylığının verilme  sürecini  hepimiz  çok iyi  biliyoruz.  En son güne  kadar  ümit yoktu. Fakat genel  merkezin kararı  ile  adaylık verildi.
Akabinde  olanlar  bu yaşananlardan pek farklı  değildi. AK Partili  bir  milletvekili seçim meydanlarında  defalarca ben Toprak’ın gelmemesi  için çaba gösterdim fakat  gelmişse  yapacak bir  şey yok dedi. Belki  Toprak  bu sözleri  alkış  ile  kapatmaya çalıştı ama yaşadığı  duygu  hiç değişmedi.
Seçildikten sonra  AK Parti  Kahta  İlçe  Teşkilatı  ile  bir  türlü  geçinmedi. Partililer  önünde  el ele  kol  kola girdilerse, fotoğraf  karelerinde  hep birlik mesajları  verdilerse  o  duygu  yine değişmedi.
Son  yaşanan hadiseler  bardağı taşıran son damla  oldu adeta. Kahta  Belediye  Başkanı yardımcısı  fiili  saldırıya  uğradı fakat  milletvekillerinden veya  ilçe  teşkilatından bir  geçmiş olsun mesajı  almadığını  söyledi  Başkan Toprak hüzünle.
En son kardeşinin silahlı  saldırıya  uğraması  onu  can evinden vurdu  adeta. Yalnızlığa  itilmiş  duygusuna kapıldı. Çünkü  en zor  gününde  partisinden yeterli  kadar destek alamadı.
Düzenlediği  basın açıklamasında  sitemden öteye  giderek adeta  isyan etti.
Ve  son olarak  partisinden istifa  etmek  istediğini  net bir  şekilde  söyledi.
Peki  Toprak bu kadar  yalnızlığa  itilmeyi   hak etti mi ?
Partiye  neden  uyum sağlayamadı, hep misafir konumunda oldu?
Gibi  soruların cevabını partinin yetkili mercileri tarafından cevaplanmalı. 
Ama sayın Toprak  etrafındakileri  suçlarken   kendisini  hiç muhasebe etti  mi?
Çevresindekileri  sorguladı mı?
Nerede  hata  yaptım acaba  diyerek özeleştiri  yaptı mı?
Bence bunları  da  yapmalı istifa edip  gitmeden önce….


Bu Yazıya Tepkiniz Nedir? Bu yazı 1 yıl önce yayınlandı. 6321 Defa okundu.