Hemen ilgili birimler ile iletişime geçip, satın alma süreçleri başlatıldı. En nihayetinde Kahta'mıza güzel çocuk oyunları yola çıktı ve Kahta belediyesine ulaştı.
Mehmet Şimşek

Mehmet Şimşek

mehmetsimsek@kahtahaber.com


Ataşehir’den Kahta’ya Kardeşlik Köprüsü

 

2020 yılı şubat ayında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’nın katıldığı törenle Ataşehir Belediyesinde kardeş kent protokolü imzalanmıştı.

Yöneticisi olmaktan gurur duyduğuyum Ataşehir Belediyesi ile gurur duyduğum memleketim Kahta arasında kardeşlik köprüsüne vesile olmak benim inanılmaz heyecanlandırmıştı. Protokol imzalandı ve görüşmeler başladı. Öncelikle kültür sanat alanında yapılacak işler planlandı.

Kahta Belediyesi’nin "Birlikte 0kuyalım" sloganıyla hazırladığı Gezici Kütüphane projesine Ataşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 500 adet roman ve 2 bin adet Temel Yeterlilik Testi (TYT) kitabı olmak üzere toplam 2 bin 500 adet kitap desteği sağlandı. Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, “Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Tolga Volkan Aslan ile İşletme ve İştirakler Müdürü hemşehrimiz Mehmet Şimşek’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Memleketimin dezavantajlı  çocuklarına kitap gönderebilmek bir nebze olsun onların hayatına dokunabilmek çok kıymetli. Çünkü büyük bir çoğunluğu bu imkanlara ne yazık ki ulaşamıyor. Bu çocuklara kimi zaman tarlada, kimi zaman Malatya’da kaysı toplarken, kimi zaman Çukurova’da pamuk toplarken görüyoruz. Ama elinde kitap okurken çok az rastlıyoruz.

İşte bu yüzden bir sonraki projenin de yararlanıcıları da çocuklar olmalıydı. Kahta belediyemizin kanal boyu park projesinin çocuk oyun alanlarına ihtiyacı olduğu talebi Yusuf Turanlı başkandan gelince, konuyu Batal İlgezdi başkanımıza ilettik. Sağolsun bizi bu konuda hiç kırmadı, desteğini esirgemedi.

Hemen ilgili birimler ile iletişime geçip, satın alma süreçleri başlatıldı. En nihayetinde Kahtamıza güzel çocuk oyunları yola çıktı ve Kahta belediyesine ulaştı. Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, “Menderes Mahallesi’nde yapmış olduğumuz Mehmet Yavuz Kanal Boyu Parkımızın eksiklerini tamamlamak için destekte bulunan kardeş Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İşletme ve İştirakler Müdürü hemşerimiz Mehmet Şimşek’e teşekkür ediyorum” dedi.

Pandeminin biraz daha hafiflemesiyle birlikte gerçek yararlanıcısı çocuk gülüşlerini duyabileceğiz.

Şair “Çocuğun gördüğü düştür barış” diyordu. Ne zaman geleceğe dair umutlansam çocukların gülüşleridir aklıma gelen. İşte bu nedenle nerde olursak olalım memleketimizin çocuklarına sahip çıkalım. Onlara tarlaları değil derslikleri, parkları, gülmeyi sağlayacak imkanları sağlayalım.

Tabi ki bu süreçte bize destek olan değerli insanlara teşekkür etmemiz gerekiyor.

Başta Ataşehir Belediye Başkanı Battal İLGEZDİ,

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf  TURANLI

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Deniz KUTLU,

Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Rojda SELÇUK,

Ataşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü İrfan BİRİNCİ,

Ataşehir BelediyesiFen İşleri Müdürü Ali Cihan SAKMAN’a  memleketim adına çok teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla..

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir? Bu yazı 1 yıl önce yayınlandı. 1089 Defa okundu.