Çünkü devlet için her Kürt PKK’lıdır, bölücüdür, ayrılıkçıdır ve potansiyel suçludur ve en hafifinden PKK sempatizandır.
Necati Atar

Necati Atar

necati.atar@kahtahaber.com


Kürtlerle PKK arasındaki ayrıma dikkat çeker gibi yapıp, Kürtler bizim kardeşimizdir ama dedikten sonra bütün söyledikleriyle aslında Kürtlerle PKK'yı aynı kefeye koyduklarının farkında olmayanlar gelmiş burada bize ahlak dersi vermeye çalışmaktadır.

Kürtlerle PKK’yı bir görmek bir devlet geleneğidir; öyle olmasaydı son İstanbul seçimlerinde Öcalan kardeşlerin mektupları devlet televizyonunda okunmaz, yine Öcalan kardeşler devlet televizyonuna çıkarılarak Kürt kökenli seçmenlere, Öcalanların çağrısına kulak verin denilmezdi.

Çünkü devlet için her Kürt PKK’lıdır, bölücüdür, ayrılıkçıdır ve potansiyel suçludur ve en hafifinden PKK sempatizandır.

Değilse devlet televizyonunda Öcalanlar üzerinden HDP seçmenine mesaj verilmek istenmezdi. Değilse sayın Bahçeli kalkıp, Kürt kökenli kardeşlerinden İmralı’nın çağrısına kulak vermeleri uyarısında bulunmazdı. Değilse devletin kadrolu yazarları Öcalan kardeşlerin mesajlarını sayfalarına taşımazdı.

Normal bir ülkede iki terör örgütü liderinin mesajının seçmene ulaştırılması yönünde devlet televizyonun kullanılması kıyametler kopmasına neden olurdu ama ne yazık ki bizim embesiller açısından bunda herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Sakıncalı bulmadıkları gibi kendileri de Kürt kökenli kardeşlerinin Öcalan kardeşlerin mesajına kulak vermeleri yönünde propaganda yaptılar.

Çünkü onların neyin ne anlama geldiğini anlayacakları beyinlerinin kiraya verilmesinin üzerinden uzun yıllar geçmişti.

Kürtler var oldukları günden bugüne hep iki ateş arasında kalmış bu ümmetin yetimleridir.

Siz ateşi ne kadar harlarsanız harlayın, onlar yaktığınız ateşten hep uzakta yaşamaya devam edeceklerdir, ama yanarak, ama azalarak, ama gittikçe kendi içinde yok olarak.

Hem Kürtlerle PKK’yı bir tutmayalım diyorlar, hem de her Kürt’e potansiyel bir PKK’lı muamelesi yapıyorlar.

Burası komedi dükkânı değil, gülünç olmak istiyorsanız başka kapılar bulun kendinize.

Bu kadar cehalet nasıl ki ilimle tahsil olunuyorsa bu kadar ahlaksızlık da ancak ahlak kisvesi altında mümkün olabiliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir? Bu yazı 11 ay önce yayınlandı. 1242 Defa okundu.