Başımıza gelen tüm musibetlerin sebebinin başkanlık sisteminin olmamasından kaynaklandığını düşünüyorduk yanılmışız.
Necati Atar

Necati Atar

necati.atar@kahtahaber.com

 Başımıza gelen tüm musibetlerin sebebinin başkanlık sisteminin olmamasından kaynaklandığını düşünüyorduk yanılmışız. Meğer bütün musibetler, dokunulmazlıklar kaldırılmadığı içinmiş. Dokunulmazlıklar kaldırıldıktan sonra göreceksiniz ki, ne Kilis’e roketatar füzeleri düşecek, ne PKK saldırıda bulunabilecek ne de paralel diye bir şey kalacaktır.

İsrail’le aramızı bozanlar, Rus uçağını düşürenler, Esad’la aramıza kara bir kedi gibi girenler, Sisi’yi bize darbeciymiş gibi lanse ettirenler, Ergenekon’u terör örgütüymüş gösterenler,  yeni bir anayasa yaptırmayanlar, ticaret hacmimizi daraltanlar hep bu mendebur yapılardır. Bu mendebur yapılar tamamen ortadan kaldırılmadan ne füzelerin ne de hain saldırıların hedefi olmaktan kurtulabiliriz. Bu mendebur yapıların ortadan kaldırılması ise milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasına bağlıdır. Dokunulmazlıklar kaldırılmadan ne PKK terörüyle, ne Işid canavarıyla baş edemeyiz.
Bu dokunulmazlık meselesi çok önemlidir. Dokunulmazlık deyip geçmeyeceksiniz. Dokunulmazlıklar kaldırıldıktan sonra AB bizi arasına alabilmek için önümüzde diz çökecek, tüm terör örgütleri kaçacak delik aramaya başlayacak ama öyle bir delik bulamayacaklardır. Her karış toprağımızdan doğalgaz ve petrol fışkıracak, dört mevsim bahar her taraf gülistan olacaktır. Dileyen herkes evinin önünde kendine yetecek kadar bostan dahi ekebilecektir. Tüm bunların olması ancak dokunulmazlıkların kaldırılmasına bağlıdır.
Öyle olduğu içindir ki, bunca şehit haberinin, bunca ne sebeple düştüğü bilinmeyen roketlerin, bunca korku, telaş ve endişeyle her gün şehirlerden göç eden binlerce vatandaşımızın hiçbir önemi yoktur. Dokunulmazlık gibi bir mesele dururken, Yüce meclisimiz ve onun çok değerli yüce vekillerinin başka işlerle meşgul olması beklenemezdi zaten. Terörmüş, göçmüş, roketmiş, canlı bombaymış bilmem neymiş bunları bir kalemde geçmek lazım. Kınarsınız olur biter. Ama dokunulmazlık meselesi öyle değil; kınamakla geçiştirilemez. Yoğun bir mesai gerekiyor bunun için.
Tabi dokunulmazlıkların kaldırılması denince öyle sapla samanı karıştırıp, elmayla armudu da aynı anda toplamamak gerekiyor. Yaşın yanında kurunun yanmaması ve masum vekillerin canının yanmaması için ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Bir kere yolsuzluk, rüşvet, ihaleye fesat karıştırmak gibi eylemlerin içinde bulunan vekillerin ve bakanların bu işin dışında tutulması şart. Yolsuzluk olmadan yol yapılmayacaksa ve yolsuzluk devlet yolunmadan mümkün olmuyorsa bu konuda hassas davranıp bu tür eylemlerin içinde bulunan vekillerin ayrı statüde değerlendirilmesi lazım.  Bunun için gerekirse önce yasal düzenleme yapılıp kader kurbanı bakanların kurtarılması ve öyle oylamaya geçilmesi gerekiyor.
Unutulmasın ki devlet için tehlikeli olan, yapılan yolsuzluklar, yenilen rüşvetler, ihaleye karıştırılan fesatlar, eşe, dosta, yandaşa peşkeş çekilen devlet imkânları değildir. Devlet için asıl tehlike aykırı fikirler, tehlikeli söylemler ve sözde barış, demokrasi, kardeşlik adı altında dile getirilen tehlikeli düşüncelerdir. Genç dimağları ve körpecik bedenleri zehirleyen her türlü düşünce birlik ve beraberliğimize sıkılan kurşundan, döşenen mayınlardan, atılan roketlerden daha tehlikelidir. Bunlara asla müsaade edilmemelidir.
İşte dokunulmazlıkların kaldırılması bunun için önemlidir.  Bunun için çok değerli vekillerimiz gecesini gündüzüne katarak bu iş üzerinde çalışmış ve işi nihayetine erdirmişlerdir. Göreceksiniz, dokunulmazlıkların kaldırılması meclisten jet hızıyla geçecek her türlü terör ve bilumum musibetler jet hızıyla ortadan kaldırılacaktır.
Vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun…
 


Bu Yazıya Tepkiniz Nedir? Bu yazı 2 yıl önce yayınlandı. 2381 Defa okundu.