Bursa ‘da yaşayan 35 yaşında 2 çocuk annesi Şengül Vatansever’in erkek arkadaşı tarafından kendisine reva görülen acı SON.
Şüheyla Şengül

Şüheyla Şengül

suheyla.sengul@kahtahaber.com


Arabayla yolda gidiyorsunuz birden önünüzdeki arabanın kapısı açılıyor ve yanan bir kadın arabadan yola atılıyor. Gerçek mi yoksa hayal mi diye bir anda paniklememek elde değil. Korku filmi sahnelerinde yaşanan kareleri aratmayacak kadar korkunç bir olay.

    Bu olay ne hayal nede korku filmlerinin bir sahnesi birkaç gün önce yaşanan gerçek bir olay. Bursa ‘da yaşayan 35 yaşında 2 çocuk annesi Şengül Vatansever’in erkek arkadaşı tarafından kendisine reva görülen acı SON.

   Şengül vatansever bir süredir arkadaşlık yaptığı Ümit V. İsmindeki gençten ayrılmak istediğini söyleyince aralarında çıkan tartışmanın sonucunda erkek arkadaşı arabada bulunan benzin kutusunu kadının üzerine boşaltarak yaktı. Alev alan kadını arabadan dışarı attıktan sonra olay yerinden kaçtı. Vatandaşların yardımıyla hastaneye götürülen kadının vücudunda ağır derece yanıklar meydana geldi. İki gün boyunca hastanede yaşam mücadelesi veren Şengül Vatansever doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

    Akıllara durgunluk veren bu olay genç bir kadının yaşam hakkının elinden alınmasına ve masum iki yavrunun da annesiz kalmasına neden oldu.

     Sırf ayrılmak isteyen bir insanın üzerine benzin dökerek yakmak nasıl bir psikoloji, nasıl bir bencillik…

       Son zamanlarda sıkça duyduğumuz nasıl bir toplum oluyoruz, nasıl bu hale geldik sorusu bir kez daha gündeme geldi.

Ar dar da kaçırılan küçük çocukların hunharca öldürülmesi, her gün bir yenisini duyduğumuz cinayet haberleri, masum hayvanların türlü işkencelerle öldürülmesi, toplum olarak eksik ya da yanlış yaptığımız bir şeyleri ortaya koyuyor.

        Toplumumuzdaki şiddet eğilimi her geçen gün biraz daha artıyor.  Yetkililer ve bu konunun uzmanları acil olarak bir şeyler yapmalı, sorunun kaynağına inmelidir.

Yapılan araştırmalar sonucunda küçük yaşta hayvanlara işkence yapan, onları öldüren çocukların, büyüdüğünde cinayet eğilimlerinin daha fazla olduğu saptanmış.

Bizlerde bu toplumda yaşayan bireyler olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeli çocuklarımızı yetiştirirken çok dikkatli davranmalı, onları şevkatli, merhametli, ve hoşgörülü yetiştirmeliyiz.

      Şunu unutmayalım ki, ilgisiz, sevgisiz, şiddet ortamında yetişen çocuklar gelecekte hem kendine hem de çevresindekilere zarar verir.

        Bu gün Şengül ‘ün başına gelenler yarın bizlerinde başına gelebilir. Ne Ağlatalım ne de Ağlayalım…

                SELAM VE DUA İLE KALIN…

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir? Bu yazı 3 yıl önce yayınlandı. 2533 Defa okundu.