Alparslanların, Fatihlerin, Süleymanların torunları ölümden korkar mı? Biz İstiklal Harbinden galip çıkmış bir milletiz.
Şüheyla Şengül

Şüheyla Şengül

suheyla.sengul@kahtahaber.com

 Alparslanların, Fatihlerin, Süleymanların torunları ölümden korkar mı? Biz İstiklal Harbinden galip çıkmış bir milletiz. Binlerce şehit vermişiz ama vatanımızı vermemişiz.
Kendi topraklarımızda esir olup her gün ölmektense şerefimizle ölmeye  her zaman hazır olduğumuzu 15 Temmuz gecesi göstermiş olduğumuz tavırla en güzel şekilde belli ettik.
 Bu gün her taraftan saldıran taşeron terör örgütlerine karşı yine bir istiklal Harbi yaşıyoruz. Bu örgütler bir düğünü basacak kadar acizleştiklerini gözler önüne serdi. Çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu savunmasız insanları öldürmek, bir insanın en mutlu gününü kan gölüne çevirmek, hangi dinde, hangi vicdanda, hangi ideolojide var. İnsanın düşmanı bile mert olmalı, haince arkadan vurmamalı…
Bu örgütlerin yaptıklarıyla, söylemleri arasında ki tezat ı artık aklıselim olan herkes fark etti.  Bunlar, barıştan, dinden, vatandan, milletten bahsediyor. Söylemler kulağa hoş geliyor ama eylemleri, ölüm, kan, din düşmanlığı ve vatanı milleti satmak.
Kimi aldatıyorsunuz?
Siz arpayı samanı yiyor karşıyı da eşek gözünde görüyorsunuz. Yanılıyorsunuz efendiler eşeğin kim olduğu ortada.
Bu milleti artık uyutamayacaksınız. Bu ülkenin evlatlarını bin bir hile ile vatan haini yaptınız. Tuzaklarınızla beyinlerini yıkadınız, hayatlarını mahvettiniz. Yaptıklarınız bizleri asla umutsuzluğa, korkuya düşürmedi. Bilakis “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış” dememize, başarısız darbe girişimine, bizlerin içindeki milli birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmemizi sağladı.
12 yaşındaki oğlum daha düne kadar asker polis olmak istemiyorken, bugün ben o hainlere gününü göstermek için asker olmak istiyorum diyor. İşte bu gün bizim bütün evlatlarımızın içlerinde ki milli duyguları ortaya çıkardınız. Onlar başkomutanımızın ağzından çıkacak her lafı takip ediyorlar.
Ey üst akıl…
Bu tutum ve davranışlarımız sizleri rahatsız ediyor değil mi? Bir ölüp bin dirileceğimizi, birbirimize kenetleneceğimizi beklemiyor dunuz. Biz sizler için haince senaryolar yazamayız ama sizin oyunlarınızı bozacak güçlü bir irademiz var bunu unutmayın.
Siz askerimizi, polisimizi, masum vatandaşlarımızı hain tuzaklarınızla öldürebilirsiniz, bizim canımız yandıkça biz daha dik duracağız. Yediden yetmişe hep birlikte bu İstiklal Savaşını da kazanacağız.
 Biz güçlü Türkiye’yiz, biz sizin sadakalarınızla değil kendi öz kaynaklarımızla büyüyen bir ülkeyiz. İşte buna dayanamıyorsunuz, güçlü bir lideri hazmedemiyorsunuz.
Bu milletin enerjisini tüketip, psikolojisini bozamayacaksınız. Su testisi su yolunda kırılacak. Bunu da birlik beraberliğimizle, imanımızla ve Allah’ın yardımıyla başaracağız.
Biz kan uykusunda değiliz artık, oyunlarınızın farkındayız. Bu millet yaptıklarınızı unutmayacak.  Dostuz , müttefiğiz  diyorsunuz  bizi bölmek , parçalamak için fırsat kolluyorsunuz. Bir kez daha hatırladık ki su uyur düşman uyumaz.
15 temmuz gecesini, şehitlerimizi, her gün bir yenisini eklenen  karakol baskınlarınızı, Nurettin ve Besna kardeşimizin düğünündeki yaşadıklarımız, emin olun ki kulağımıza küpe olacak. Hepimizin canını aynı derecede yaktığınızı unutmayacağız, unutturmayacağız.
Gaziantep’teki düğünde şehit  olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum, milletimizin başı sağolsun.
                                                  Allah bu milletin yar ve yardımcısı olsun…


Bu Yazıya Tepkiniz Nedir? Bu yazı 2 yıl önce yayınlandı. 5939 Defa okundu.