On gün içinde hayatlarının baharındaki üç üniversite öğrencisi genç kız bilinçsiz sürücülerin aşırı hız ve dikkatsizliğinin kurbanı oldu.
Şüheyla Şengül

Şüheyla Şengül

suheyla.sengul@kahtahaber.com


Emine Şevval kızımız için,

Yüzlerce el semaya açıldı hiç tanımadığı insanlardan dua aldı. Emine verdiği yaşam mücadelesini kazansaydı bu feci kazanın tek tesellisi olacaktı fakat olmadı. Ailesini, sevenlerini tıpkı aynı kaderi paylaştığı Sibel ve Elif gibi bırakıp gitti…

On gün içinde hayatlarının baharındaki üç üniversite öğrencisi genç kız bilinçsiz sürücülerin aşırı hız ve dikkatsizliğinin kurbanı oldu.

Adıyaman merkez Altın şehir mahallesinde karşıdan karşıya geçerken bir çöp kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybeden Sibel Yılmaz’ın üzüntüsüyle sarsılan üniversite arkadaşları Elif Dağdelen ve Emine Şevval Aytemir’ in ölümüyle bir kez daha üzüntüye boğuldu.

Onlar annelerinin biricik kızıydı, ailelerinin yaşama sevinci, umudu, gururuydu…

Sadece onların yaşam hakkı ellerinden alınmadı, ailelerinin de bütün hayalleri yıkıldı.

İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı, başımıza kötü bir olay gelmeden, canımız yanmadan, testi kırılmadan önce bazı önlemler alınmalı. Belki de toplum olarak en büyük kaybımız öngörülü olamamaktan kaynaklanıyor.

Şimdi hepimizin dilinde aynı cümleler neden her gün yüzlerce öğrencinin ve vatandaşın karşıdan karşıya geçtiği, araçların ölüm saçtığı bir yolda üst veya alt geçit yok, neden hız kontrolü yok, neden sürücü dikkat etmemiş, neden, neden…

Bir hiç uğruna giden yarım kalmış hayatlar. Hangi bahane geçerli kılar yapılan hataları…

Direksiyon başına geçen bütün sürücüler dört teker üzerinde ve kul yapımı bir araçta olduğumuzu unutmayalım, bir insanın ölümüne ve sakat kalmasına sebep olmayalım. Hız yaparak dikkatsiz davranarak hem kendi hayatımızı, hem de karşımızdakinin hayatını pamuk ipliğine bağlamayalım.

Bu kazada hayatını kaybeden kızlarımıza Allah’ tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum.

Mekanları cennet olsun...

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir? Bu yazı 3 yıl önce yayınlandı. 47470 Defa okundu.