AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın Kahta ilçesinde yapılacak olan SYDV binasının ihalesinin yapıldığını müjdeledi.
Aydın, SYDV Müjdesini Verdi

Aydın yaptığı açıklamada ''Okullardan, hizmet binalarına, yurtlardan, sosyal alanlara olmak üzere her kulvarda ilçemize önemli yatırımlar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

Kâhta Kaymakamlığı tarafından projelendiren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Sosyal Hizmet Merkezi yeni hizmet binasının da ihalesi yapıldı.

Kâhta Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan ihale üç firmanın iştirakiyle gerçekleştirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından finanse edilecek hizmet binası 3 milyon 600 bin liraya ihale edilerek 300 gün içerisinde tamamlanacak.

İlçemizin mevcut Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı binası ile Sosyal Hizmet Merkezi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını yeterince karşılayamıyordu. Ayrıca bu iki kurum arasındaki mesafenin de fazla olması vatandaşlarımızı mağdur etmekte, zaman zaman hizmetleri aksatmaktaydı. Bu gerekçelerle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Sosyal Hizmet Merkezi için aynı alanda yeni ve modern bir hizmet binası kazandırarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.

Hizmet binası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın mevcut yeri yıkılarak inşa edilecek. Bina 1300 m2’si Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na 1300 m2’si Sosyal Hizmet Merkezi’ne tahsis edilerek toplamda iki blok ve 2600 m2 alana sahip olacak. Binada ayrıca konferans ve toplantı salonları ile yemekhane ortak alan olarak kullanılacak. Hizmet binasında ayrıca bebek emzirme odası ile yapılacak aşevi sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak yemek ikramı yapılacaktır.'2

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-08-28 17:27 tarihinde yayınlandı. 2898 Defa okundu.