AK Parti Adıyaman Milletvekili ve parti disiplin kurulu başkanı Ahmet Aydın'ın girişim ve talimatları ile Haydaran suyunun kaynağından alınması için yetkililer çalışma başlattı.
Aydın, talimat verdi yetkililer harekete geçti

Kahta Kültür Sitesinde  kamu kurum  amirleri ile  yapılan istişare  ve yatırımları değerlendirme toplantısında  gündeme  gelen Haydaran suyunun  kaynağından alınması  konusu ile  ilgilenen  AK Parti Adıyaman Milletvekili ve parti disiplin kurulu başkanı Ahmet Aydın'ın girişim ve talimatları ile İller Bankası Gaziantep Bölge Müdürü Beyhan İnce ve beraberindeki heyet, Kahta içme suyunun alındığı Hayadaran'da ve Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, 

İller Bankası Gaziantep Bölge Müdüresi Beyhan İnce Hanım, Bölükyayla Belediye Başkanımız Sn. Gaffari Akkuş ve Teknik heyet ile birlikte Kahta ilçemizin içme suyu sorununu gidermek için Haydaran ve Su Arıtma Tesisimiz de incemelerde bulunduk.
İlçemizdeki su sorunun çözülmesi için içme suyunun Haydaran dere yatağından değil de kaynaktan alınması gerektiğini ifade ettim. Eğer Kaynaktan su alınırsa kum, çamur vb. suya karışmaz daha sağlıklı ve doğal bir suya kavuşmuş oluruz. Allah’ın izniyle su sorunumuzun çözülmesi için imkanlarımız dahilinde çalışmalarımız devam edecek.
Değerli Müdüremize ve Teknik Heyete göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ederim.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-06-20 14:34 tarihinde yayınlandı. 5891 Defa okundu.