Kahta Belediyesi ekipleri, sıcakların yükselmesi ile çıkan sivrisinek ve çeşitli haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına hız verdi.
Belediye Aralıksız İlaçlama Yapıyor

Kahta  Belediyesi Veteriner  hekim Zeynel Abidin Turanlı  tarafından  yapılan açıklamada;

''Takviye araç ve ekipmanlar ile İlçemiz genelinde periyodik olarak lavra, sivrisinek, karasinek ve haşereye karşı etkin mücadelemiz devam etmektedir. Şuanda toplam 3 araç ile her Gece 5 kişi çalışmaktayız. Gündüz vardiyamızda 10 kişilik ekip ile durgun su alanları, dere yatakları, gübrelik alanlar, şehir içi mazgallar, pazar yerleri, dere yatakları, logarlar, çöp konteynırları, park ve bahçe alanlarında ilaçlama yapılmakta olup, gece vardiyamızda ise tüm mahallelerimizde ilaçlama yapmaktayız.

Tamamen biyolojik ilaçlarla yapılarak sivrisinek üremesinin önüne geçilmektedir. Yaptığımız çalışmalar ile  kısa sürede başarı elde etmiş olacağız. Kısa süre içerisinde daha iyi bir sonuç elde edeceğimize inanıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığına ve huzuruna önem veriyoruz. Oluşabilecek haşere sorunlarına karşı gerekli her türlü tedbiri aldık. Güneydoğu illerinde yaşanan bu sıkıntı nedeniyle halkımızın duyarlı davranmasını rica ediyoruz.''dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-05-14 11:32 tarihinde yayınlandı. 2596 Defa okundu.