Yeni Mahallede Marangozcular sitesi yanında inşaatına başlanılan cami hayırsever vatandaşların yardımını bekliyor.
Cami İnşaatı Yardım Bekliyor

Yeni Mahalle  Marangozcular Sitesi yanında 500 metrekare  alanda  yapımına  başlanılan Cami inşaatı   sadece esnafların yardımıyla  yapılmaya  başlandı. Ülkede  meydana  gelen ekonomik  dalgalanmalardan  nasibini  alan esnaf  zor  duruma  düşünce inşaat  durma  noktasına  geldi.

Cami inşaatı  önünde  bir  araya  gelen Kahta  Marangozcular Sitesi  kooperatif  üyeleri  adına açıklama yapan Başkan Murat  Aktaş, mahalle  sakinleri ve esnaflar  için önemli  derecede  ihtiyaç olan cami  inşaatına  başladıklarını  söyleyerek  şunları  ifade etti.

''Bu  çevrede  cami bulunmadığı için gerek  halk  gerekse  esnafımız  ibadet için başka yere  gitmek zorunda kalıyor. Bizlerde  Yeni Mahalle  Cami  Yapma ve Yaşatma Derneği  kurarak  bismillah  dedik ve   kazmayı vurarak  cami inşaatımıza  başladık.  Fakat  sadece  esnaf  desteği ile  bitecek bir çalışma  değil bu.  Camimizin inşaatının çabuk bitmesi  ve ibadete  açılması için hayırsever  iş adamların ve vatandaşlarımıza  ihtiyacınız  vardır. Umuyorum halkımız  camisine  sahip çıkar  ve destek olarak  en kısa  sürede  ibadete  açar.  Şimdiden destek  verecek olan kurum  ve  hayırsever  vatandaşlarımıza  teşekkür  ediyorum.''

Murat Aktaş

Marangozcular Sitesi Koop. Başk.

İletişim No: 0536 9572346

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-10-05 08:48 tarihinde yayınlandı. 3777 Defa okundu.