Kahta İlçe Belediye Başkanı Yusuf Turanlı, ilçede yapımı devam eden kapalı hayvan pazarının 1 ay içerisinde tamamlanacağının bilgisini verdi.
Hayvan Pazarında Sona Doğru

Kahta’da yapımına devam eden modern kapalı hayvan pazarının zemin dolgu, tesviye, zemin güçlendirme ve temel yapımın ardından zemin beton yapım çalışmaları tamamlandı.

Yaklaşık 8 bin metrekare alan üzerinde, içerisinde otopark ve yükleme rampalarının yer alacağı kapalı hayvan pazarında, alıcı ve satıcılara rahat bir ortamda alışveriş imkanı sunulacak.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, yaptığı açıklamada, göreve geldikleri 2019 yılından beri ilçeye kısa sürede önemli hizmetler kazandırdıklarını ve yeni projeler kazandırmak için bütçe imkanları dahilinde çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi.

Turanlı, yapımı devam eden kapalı hayvan pazarı projesinin zemin dolgu, tesviye, zemin güçlendirme ve temel yapım çalışmaların ardından  zemin beton dökümü çalışmalarının da tamamlandığını belirterek, "Allah’ın izniyle önümüzdeki günlerde üst yapı çatı direkleri kurularak bir ay içinde bitirmeyi planlıyoruz. İlçemize hayırlı olsun ." dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-03-03 14:13 tarihinde yayınlandı. 10367 Defa okundu.