Kahta Organize Sanayi Bölgesi’nde cami yapımı için ilk önemli adım atıldı.
Kahta OSB'de  Cami Yapılacak

Yaklaşık 2 bin 200 kişinin istihdam edildiği ve 5 yüz kişilik okulun bulunduğu Kahta Organize Sanayi Bölgesi’nin en temel ihtiyacı olan cami için ‘Kahta OSB Cami Yaptırma Derneği’ kuruldu.

Rasa Tekstil’de yapılan ilk olağan genel kurul toplantısında Kahta OSB yatırımcılarının oluşturduğu dernek organları seçildi. Dernek başkanlığına seçilen Rasa Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Aksoy derneğin hayırlı olmasını temenni ederek en kısa sürede çalışmalara başlayacağını söyledi.

Kahta OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gazi Kaya’nın gözetiminde ve iş adamlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde bu derneğin kurulduğunu ifade eden Aksoy; ‘Sayın kaymakamımız, ilçe müftümüzün de görüş ve önerileri doğrultusunda bu dernek kurulumu için yer tahsisi ve projelendirme konularında bizlere yardımcı oldular. Yaklaşık 450 metre kare alanda yapmayı planladığımız camimiz için gerekli tüm hazırlıklara bugünden itibaren başlıyoruz. Hayırsever tüm yatırımcılarımızın ve kurumlarımızın da desteklerini alarak camimizi en kısa sürede faaliyete almayı hedefliyoruz. Ben Kahta OSB Camisi için başta ilçe kaymakamımız olmak üzere, ilçe müftümüze tüm katılımcılar ve çalışan personellerimiz adına teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum’ şeklinde konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-06-28 13:19 tarihinde yayınlandı. 2467 Defa okundu.