Kahta Belediyesi ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortak çalışma yapılan Trafik Eğitim Parkı Yapım Çalışmaları Tamamlandı.
Kahta'da  bir  ilk: Trafik Eğitim Parkı

İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Kahta Belediyesi ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortak çalışma yapılan Trafik Eğitim Parkı Yapım Çalışmaları Tamamlandı.  

Kahta Belediyesi ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çocuklarda trafik kültürü ve bilincini oluşturmak amacıyla yaklaşık 5000 metrekare alan üzerinde Trafik Eğitim Parkı kurdu.

Küçük Sanayi Sitesi civarı Kahta girişinde yapımı tamamlanan  trafik eğitim parkı hakkında bilgi veren Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, yaptığı açıklamada, “İpek yolu kalkınma ajansı tarafından desteklenen, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediyemizce yapımı  tamamlanan Trafik Eğitim Parkı’nda alt zemin, kaldırım ve yürüyüş yolları, idari bina,bay ve bayan lavabolar, malzeme depo alanı, ara yolların beton asfaltı, bordür taşları,yol çizgileri ,minyatür üst geçit,.2 adet durak,Trafik levhaları, Eğitim için 10  akülü araba, 30 bisiklet ve 4 lü kavşak sinyalizasyon kuruldu. Allah’ın İzniyle Pandemi sürecinden sonra tüm çocuklarımıza uzman eğitmenler tarafından yaya ve araç trafiği hakkında eğitimler verilecek. Pandemiden sonra tüm çocuklarımızı parkımızda direksiyon başına bekliyoruz  İlçemize Hayırlı Olsun. dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-08-14 13:49 tarihinde yayınlandı. 5255 Defa okundu.