Kahta Kaymakamlığı,AFAD ekipleri, Özel idare ekipleri, SYDV görevlileri, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve çok sayıda STK köye giderek çalışma başlattı.
Kaymakam Mağdur  Köylülerle

Adıyaman’ın Kahta  ilçesinde  şiddetli yağmurla  meydana gelen selde  zarar  gören vatandaşlara  yardım  yapılmaya  başlandı.

İlçeye bağlı Belenli köyü Tabaklı mezrasında yaşanan sel sonrası 13 ev su altında kaldı, birçok araç zarar gördü, evdeki bütün eşyalar kullanılamaz hale geldi.

Vatandaşın mağduriyetini gidermek için Kahta  Kaymakamlığı, Özel  idare  ekipleri, SYDV görevlileri, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve çok sayıda  STK köye  giderek  çalışma başlattı.

Kahta kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Tabaklı  mezrasında  yaşayan vatandaşı  ziyaret ederek, durumları  hakkında  bilgi  aldı. Kaymakam Kaya, devletin millet için var olduğunu, bu ülkede  yaşayan  hiçbir  ferdin asla  yalnız  bırakılmayacağını, devletin tüm imkanları  seferber  ederek  yaşanan  olumsuzlukların izlerini  sileceklerini kaydetti.

Köylülerden Suphi Doğan,  sel baskınında bir  çok  evin kullanılmaz  hale  geldiğini, maddi olarak zararlarının  çok büyük olduğunu, devlet  yetkililerinin kendilerini asla  yalnız  bırakmadığını ifade  etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-10-25 11:10 tarihinde yayınlandı. 2986 Defa okundu.