Kahta ilçesi Menderes Mahallesi Gençleri köy okullarında eğitim gören öğrencilere kitap bağışında bulundular.
Menderes Gençliğinden Örnek Davranış

Kahta  İlçesi  Menderes  Mahallesinde  yaşayan  ve  adını  ''Menderes  Gençliği''  olarak  duyuran  Ali  Sait  Tomak öncülüğündeki   gençler  bu sefer  köy okullarında eğitim gören  öğrenciler  için kolları  sıvayarak  çalışma  başlattılar.

Ali Sait  Tomak ve ekibi  çevresinden  ve hayırsever  kitapçıklardan  topladıkları  kitapları  Köseler  köyü  okulunda eğitim gören  öğrencilerin  kütüphanesine  hediye ederek  eğitime  katkı sundular.   

Kahta  Haber'e  konuşan Ali Sait  Tomak,  eğitime  en güzel katkı  kitaptır  diyerek  şöyle  konuştu.

''Bizler  Menderes  Gençliğiyiz. Yaşadığımız  mahalle  Menderes  fakat  örnek aldığımız  şahış  Adnan Menderestir. Bu  adımıza  layık olmak için  örnek bir  gençlik olma  yolunda çaba gösteriyoruz. Yeni neslin inşasında bizimde  tuğlamız olmalı.   Okuyan  ve  geçmişine sahip  çıkarak  yeni  hedeflere  koşacak neslin  ihtiyacı olan sağlam eğitim ve okumaktır. Bizlerde  arkadaşlarımızla  beraber  beş yüz   kitabı topladık ve  köyde  eğitim  gören kardeşlerimize  hediye ettik.  Onlar  okuyunca bizim  karanlık yolumuz   daha  çok aydınlanacaktır. Bu çalışmada emeği  geçen tüm arkadaşlarıma  teşekkür  ediyorum.''

Okul  yönetimi ise  gençlere  bu davranışından dolayı  teşekkür   etti.

Haber: İsmail Kaya-Kahta Haber

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-09-29 20:53 tarihinde yayınlandı. 3148 Defa okundu.