Köylü vatandaşlarımızla ilçede yaşayan vatandaşlarımız arasında ticari bağları güçlendirecek olan ‘Kahta Şire Pazarı Projesi’ çok yakında faaliyete geçecek.
Şire Pazarında Sona Doğru

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ve beraberindekilerle yapımı devam eden Şire Pazarındaki çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Basın mensuplarına açıklama yapan Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak; çok yakında ilçemizin ticari ve kültürel yapısı için önemli bir proje olan Şire Pazarını vatandaşlarımızın hizmetine sunacaklarını ifade etti.

Toprak açıklamasında; ‘Bütün kurumlarımızla birlik ve beraberlik anlayışı çerçevesinde hareket ederek ilçemizin her bir ferdine ayrı ayrı hizmeti sunmayı gaye ediniyoruz. Kahta’mız için daha büyük hedeflere, daha güzel projelerle yürüyoruz. Bu anlayışla ilçemize belediyemizin öncülüğünde yeni bir projeyi daha da hayata geçirerek köyde yaşayan vatandaşlarımıza ekonomik anlamda önemli katkılar sunacağız. Köylülerimizin kendi elleriyle yetiştirdiği yöresel ürünleri, sebze ve meyveleri Kâhta halkına ve misafirlerine daha konforlu ve modern bir ortamda sunmaları için Şire Pazarı Projesini tasarladık. Köylülerimiz yetiştirdikleri ürünlerin satışlarını kendileri için ayrılan birimlerde yaparak, halkımıza daha kaliteli ve sağlıklı bir hizmet sunacaklardır. Bu proje ile vatandaşlarımıza ürettikleri yöresel ürünleri için açık bir pazar oluşturacağına inanıyorum. Bu nedenle bu hizmeti buraya kazandırılmasına vesile olan başta Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın’a, Adıyaman Valisi Sayın Nurullah Kalkancı’ya, Kahta Kaymakamı Sayın Ahmet Gazi Kaya’ya, Adıyaman Milletvekili Sayın Muhammed Fatih Toprak’a, GAP İdaresi Başkanımıza ve tüm kurum amirlerine tüm Kahtalılar adına teşekkür ediyorum.’ ifadelerini kullandı.

Bin 200 metrekare alan üzerine kurulacak olan pazar yerinde 18 adet 15 metrekare alana sahip ahşap satış dükkanı kurulacak. Dükkanlarda, yazın sıcaktan kışın yağış ve kötü hava koşullarından korumak için membran örtü kullanılacaktır. Pazar yerinde zemin kaplama, oturma alanları ve ışıklandırma yapılacak.

Kahta Kaymakamlığı ve Kahta Belediyesi tarafından hazırlanan projeye GAP İdaresi 494 bin 420 TL, Kahta Belediyesi de 200 bin TL hibe ederek toplam maliyeti 694 bin 420 TL olacak.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-08-30 07:38 tarihinde yayınlandı. 2075 Defa okundu.