İletişim çağında iletişimin temeli olan internetin, altyapının olmayışı Kahta'da ciddi bağlantı problemleri yaşanmasına neden oluyor.
Yıl 2020, Kahta'da İnternet Problemi.

Ülkenin neredeyse tamamında problemsiz, hızlı ve gelişen bir internet altyapısı mevcut iken, Kahta'da ADSL port dahi bulunamıyor. 

Covid-19 nedeniyle uzaktan eğitimin devam edileceğinin duyurulmasıyla, bir çok hane internet ihtiyacını giderebilmek için telekom firmasına başvuruda bulundu. 

Kahta'da tek alt yapısı olan firma Türk Telekom - TTNET, sıradan ADSL bağlantısını dahi çekebilecek porta sahip olmadığını belirtti. 

Türk Telekom Kahta bayii işletmecilerinden Erkan Aksakallı durumu sosyal medya hesaplarından paylaştı. 

Aksakallı  "Kahta'da internet alt yapı sorununun acilen çözülmesi lazım. Uzaktan eğitim başladı ama çoğu yerlerde port sıkıntısı var. Yetkililer memleketimiz yöneticileri lütfen yardımcı olun!" çağrısında bulundu. 

Aksakallı ile yaptığımız görüşmede, Adıyaman Merkez dahil bir çok yerde hızlı internet imkanı sunulurken, Kahta'da ADSL ve çok az bölgede VDSL hizmeti verilebiliyor. İlçenin bir çok alanında internet alt yapısı olmadığı ve mevcut portların ise arızalı olduğundan hizmet verilemediğini aktardı. 

Bekleyen yüzlerce başvuru olduğunu ve aylardır hizmet alamadıklarından bir çok şikayet aldıklarını belirten Aksakallı, halkın mağduriyetinin giderilmesi için yaptığı çalışmaların yetersiz kaldığını ve yetkililerden/yöneticilerden destek beklediklerini duyurdu. 

Editör: Savaş YILDIRIM

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-09-08 13:04 tarihinde yayınlandı. 1452 Defa okundu.