Kahta'da Engelliler Haftası Renkli Etkinliklerle Kutlandı

Kahta'da Engelliler Haftası çerçevesinde düzenlenen farkındalık etkinliğinde özel öğrenciler, doyasıya eğlenerek eğlenceli dakikalar geçirdi.
Kahta'da Engelliler Haftası Renkli Etkinliklerle Kutlandı

Sergi seline dönüşen etkinlik, öğrencilerle hatıra fotoğrafının çekilmesi ve öğrenciler tarafından hazırlanan eserlerin sergilenmesiyle sona erdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli Engelliler Haftası ile ilgili yaptığı konuşmasında,

“Bu yıl da Engelliler Haftası'nda gerçekleştirdiğimiz etkinlikle, özel öğrencilerimizin sesi olmaya ve onların duygularına tercüman olmaya çalıştık. Kahta Özel Eğitim Uygulama Okullarımızın düzenlediği etkinlik, öğrencilerimizin özgüvenlerini artırmalarına, yeteneklerini sergilemelerine ve toplumla bütünleşmelerine katkı sağladı.

Öğrencilerimizin sahne aldığı gösteriler, sergiledikleri eserler ve performanslar, sadece yeteneklerini değil, aynı zamanda duygularını da ifade etmelerine olanak tanıdı. Flood of Love projesi kapsamında düzenlenen etkinlik, gösterdiğiniz ilgi ve sevgiyle çok daha anlamlı hale geldi.

Bu vesileyle, özel gereksinimleri olan bireylerin toplumda daha fazla kabul görmesi ve desteklenmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Engellilik, farklılıklarımızı zenginleştiren bir özelliktir ve her bireyin hakkı olan eşitlik ve adalet duygusuyla yaklaşılması gereken bir konudur.

Bu güzel etkinlik için emeği geçen tüm öğrenci, öğretmen, velilerimize teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Kahta Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen programa, Kaymakam Selami Korkutata, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Can Hallaç, İlçe Emniyet Müdürü Özgür Sefa Sezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek ve Kurum Amirleri ile öğrenci velileri katıldı.

Benzer Haberler