Milletvekili Alkayış ve Tutdere Diyarbakır’da

AK Parti Adıyaman Milletvekili Av. Mustafa Alkayış ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere Diyarbakır’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Milletvekili Alkayış ve Tutdere Diyarbakır’da

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyeleri AK Parti Adıyaman Milletvekili Av. Mustafa Alkayış ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere Diyarbakır’da bir dizi ziyaretlerde bulundular.

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyeleri AK Parti Adıyaman Milletvekili Av. Mustafa Alkayış ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere Diyarbakır’da bulunan Ceza evlerini ziyaret ederek Cezaevlerinde bulunan mahkumlar ile sohbet ederek incelemede bulundular. Cezaevi ziyaretinin ardından evlat nöbeti tutan anneleri ziyaret ederek sohbet ettiler. İnceleme programı sonrasında Adıyaman Milletvekilleri Diyarbakır Adıyamanlılar Derneği Başkanı Emrah Keser başkanlığında Adıyamanlı vatandaşlarımız ile buluştuk.

Diyarbakırda yaşayan Adıyamanlı hemşerilerimiz ile sohbet ederek sorunlarını, taleplerini ve sorularını dinlediler.

Ziyaret sırasında ortak açıklamada bulunan AK Parti Adıyaman Milletvekili Av. Mustafa Alkayış ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere,” TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu olarak İnsan hakları şikayetlerini incelemek üzere Milletvekillerimiz ile beraber Diyarbakır’da bulunan farklı tipteki cezaevlerinde kalan Hükümlü ve Tutuklu vatandaşlarımızın kaldığı ortamları ve şartları inceledik.

Adalet Bakanlığımız öncülüğünde infazını geçiren Hükümlü ve Tutukluların yaşam şartlarını Kurum temsilcilerimizden aldığımız bilgilerden ve yerinde tespitlerimizle inceleme fırsatımız oldu.

Adalet Bakanlığımız ve Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğümüzün yürüttüğü örnek çalışamalar vesilesiyle teşekkür ediyor ,inceleme sürecine eşlik eden Milletvekili arkadaşlarımıza hassasiyetleri dolayısıyla teşekkür ediyorum.

Diyarbakır’daki Ceza evlerini inceleme programınız sonrasında TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Derya Yanık ve milletvekilleriyle birlikte, alıkonarak veya kandırılarak dağa kaldırılan evlat nöbetini kararlılıkla sürdüren Diyarbakır Anneleri’ni ziyaret ettik.

Tarihe tanıklık eden bir kararlılıkla 5 yıla aşkın süredir devam eden evlat nöbetinde annelerimizin feryadına ve azmine şahit olmak için kendilerini ziyaret ettik.

Programlarımızın sonunda Diyarbakır Adıyamanlılar Derneği Başkanımız Emrah Keser başkanlığında kıymetli hemşehrilerimizle buluştuk. Hemşehrilerimiz ile memleketimiz üzerine sohbet ettik. 6 Şubat’ta büyük bir felaket yaşadık ve büyük bir yara aldık. Bu yarayı hep birlikte kapatarak memleketimizi tekrardan ayağa kaldıracağız. Zor günler geçireceğiz ama durmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ederiz. Sayımızı artıralım, birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. Birbirimizi arayıp soralım fikirlerimiz ve yaklaşımlarımız ayrı olabilir. Ama bizi bir araya getiren Adıyamanlı olmamız . Diyarbakırda’da hatrı sayılır hemşehrilerimiz bulunmakta. Eğer bir gün yolunu düşerse kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Emrah başkanımız başta olmak üzere hepinize saygılarımızı sunuyoruz.” Şeklinde konuştular.

Benzer Haberler