Ana Sayfa » Ekonomi » Kahta OSB Otomatik Sayaç Okuma

Kahta OSB Otomatik Sayaç Okuma

Kahta OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan hizmetlerin bir yenisi daha gerçekleşiyor.

 
 
Kahta OSB Otomatik Sayaç Okuma

 Gelişen teknolojik gelişmeler doğrultusunda akıllı şebekelerin önemi gün geçtikçe artıyor.

Özellikle veri saklama, güncelleme alanındaki ihtiyaç akıllı şebekelere, teknolojik sistemlere gereksinimini artıyor. Bu kapsamda elektrik dağıtım lisans sahibi OSB olarak yatırımcılarımıza fayda getirmesi amacıyla OSOS’a geçişi gerçekleştiriyoruz.
Geçen Şubat ayında OSOS için alt yapı denemelere başlanmış nitekim yazılım şirketi ile 35.000 TL bedelinde otomatik sayaç okuma sistemi satın alınmıştır.
Önümüzdeki günlerde GPRS tabanlı modemlerde fabrikalardaki elektrik sayaçlarına entegre edilerek artık sistem üzerinden takibi yapılabilecek.

Kâhta Organize Sanayi Bölgesinin yatırımcılarına sunacağı bu önemli teknolojik sistemle anlık, saatlik, günlük ve aylık tüm tüketim ve mali verilerini okuyacak ve veritabanına kaydederek rapor hazırlayabilecek. Böylece geçmişte yaptığı tüm tüketimlere inceleyerek ileriye yönelik enerji maliyetlerini analiz edebilecek.
Bunun yanı sıra büyük işletmelerde özellikle trafolu tesislerde en büyük problemin reaktif güç kompanzasyonundaki arızadan kaynaklı yatırımcılarımıza yüklü miktarlarda reaktif ceza geliyor. OSOS sistemi ile yatırımcı kendisine has kullanıcı ad ve şifre girerek reaktif durum hakkında verileri görebilecek, arıza anında SMS ile uyarı alarak erken müdahale şansı yakalayacak.


 
 
30 Mayıs 2018 Çarşamba 11:03
Okunma: 598
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık