Ana Sayfa » Gündem » HÜDA PARdan Kahta’da iftar yemeği

HÜDA PARdan Kahta’da iftar yemeği

HÜDA PAR Kahta İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programında konuşan HÜDA PAR Adıyaman Milletvekili Adayı Mustafa Yetiş

 
 
HÜDA PARdan Kahta’da iftar yemeği

 

HÜDA PAR Kahta İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programında konuşan HÜDA PAR Adıyaman Milletvekili Adayı Mustafa Yetiş, “İnsanın olduğu yerde adalet olmalıdır. Her şey insanın hizmetine sunulmalı ve bu da adalet ile olmalıdır. Eğer adalet yeryüzünde hakim olmazsa insanın hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.” dedi.

 

HÜDA PAR Kahta İlçe Başkanlığı Ramazanayı dolayısıyla ilçe halkına iftar yemeği verdi. Programda konuşan HÜDA PAR Adıyaman Milletvekili Adayı Mustafa Yetiş, adaletin önemine vurgu yaptı. Yetiş, “Parti olarak sloganımız “Önce İnsan Öncelik Adalet”. Allahu Teala insanı yaratmadan önce her şeyi onun hizmetine vermek için önce kainatı ve içindekileri yarattı. Ardından insanı yarattı ve bunları insanın emrine ve hizmetine tevdi etti.  Biz bunun için her şeyden önce insan diyoruz. İnsanın olduğu yerde adalet olmalıdır. Her şey insanın hizmetine sunulmalı ve bu da adalet ile olmalıdır. Eğer adalet yeryüzünde hakim olmazsa insanın hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Yönetimde bu eksiği gördüğümüzden dolayı yola revan olduk. Adaletin tesisi için uğraş veriyoruz.”şeklinde konuştu.

Müslümanın da siyaseti dürüst bir şekilde yapması gerektiğine değinen Yetiş, “Bir diğer sloganımız ise “Dürüst Siyaset, Gerçek Adalet”. Şuanda gördüğümüz bir diğer eksiklik ise siyasette dürüstlüğün olmaması. Ne kadar yalan dolan varsa, ne kadar rant varsa siyasetin içine kümelenmiş bulunmakta. Biz siyasette girdiğimizde insanlar bize neden siyasete giriyorsunuz diyorlar. Evet doğrudur. Neden doğrudur, çünkü bugüne kadar siyasette yalanı görüyor, dolanı görüyor, rantı görüyor, kayırmacılığı görüyor başka bir şey görmüyor ve diyor Müslümanın orda ne işi var. Müslüman siyasete girse o da aynısı olur diyorlar. Hayır arkadaşlar Müslümanın böyle olmaması lazım. Ve böyle olmak da zorunda değildir. Bizim dinimiz hangi elle yemek yememize bile karışıyorsa yönetimde nasıl olmamız gerektiğini de belirlemiştir. Biz bunu yapmak için bu yola girdik.” dedi.
 
 
10 Haziran 2018 Pazar 15:38
Okunma: 412
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık